Futbol: TFF 1. Lig’de görünüm

futbol tff 1 lig de gorunum 14059127 local

TFF 1. Lig’in 29. haftası oynanan iki karşılaşmayla tamamlandı.

TFF 1. Lig’in 29. haftası oynanan iki karşılaşmayla tamamlandı.

Ligde bugün yapılan karşılaşmalarda Bereket Sigorta Ümraniyespor sahasında Bursaspor’u 2-1 yenerken, Ankaraspor ise deplasmanda Adanaspor’u aynı skorla mağlup etti.

TFF 1. Lig’de deplasmanda Eskişehirspor‘u 5-0 mağlup eden GZT Giresunspor, puanını 60’a çıkartarak liderliğini sürdürdü.

Sonuçlar

TFF 1. Lig’de 29. hafta maçlarının sonuçları şöyle:

Eskişehirspor-GZT Giresunspor: 0-5

Ankara Keçiörengücü-Altınordu: 5-3

İstanbulspor-Tuzlaspor: 2-1

Royal Hastanesi Bandırmaspor-Menemenspor: 2-2

Altay-Beypiliç Boluspor: 0-1

Yılport Samsunspor-Aydeniz Et Balıkesirspor: 1-0

Akhisarspor-Adana Demirspor: 2-3

Bereket Sigorta Ümraniyespor-Bursaspor: 2-1

Adanaspor-Ankaraspor: 1-2

Puan durumu

TFF 1. Lig’de 29. hafta maçlarının ardından oluşan puan durumu şöyle:

TAKIM O G B M A Y P
1.GZT GİRESUNSPOR 29 18 6 5 47 20 60
2.YILPORT SAMSUNSPOR 29 16 9 4 45 26 57
3.ADANA DEMİRSPOR 29 16 7 6 50 26 55
4.ALTAY 29 17 2 10 55 31 53
5.ALTINORDU 29 15 7 7 49 41 52
6.İSTANBULSPOR 29 15 6 8 51 31 51
7.ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ 29 14 7 8 39 23 49
8.BEREKET SİGORTA ÜMRANİYESPOR 29 11 8 10 35 37 41
9.TUZLASPOR 29 12 5 12 37 43 41
10.BURSASPOR 29 12 4 13 47 46 40
11.ROYAL HASTANESİ BANDIRMASPOR 29 11 6 12 37 37 39
12.BEYPİLİÇ BOLUSPOR 29 10 5 14 30 32 35
13.AYDENİZ ET BALIKESİRSPOR 29 8 8 13 30 41 32
14.ADANASPOR 29 8 7 14 38 43 31
15.MENEMENSPOR 29 6 12 11 32 47 30
16.AKHİSARSPOR 29 7 4 18 31 51 25
17.ANKARASPOR 29 5 7 17 24 48 22
18.ESKİŞEHİRSPOR 29 1 8 20 19 73 8

Not: Eskişehirspor’un 3 puanı silinmiştir.

30. hafta programı

Ligde 30. hafta maçlarının programı şöyle:

13 Nisan Salı:

13.30 Tuzlaspor-Eskişehirspor (15 Temmuz)

19.00 Altınordu-Adana Demirspor (Bornova Aziz Kocaoğlu)

19.00 GZT Giresunspor-Ankara Keçiörengücü (Çotanak Spor Kompleksi)

14 Nisan Çarşamba:

13.30 Menemenspor-Yılport Samsunspor (Menemen İlçe)

16.00 Adanaspor-Akhisarspor (Yeni Adana)

19.00 Aydeniz Et Balıkesirspor-İstanbulspor (Balıkesir Atatürk)

15 Nisan Perşembe:

13.30 Beypiliç Boluspor-Bereket Sigorta Ümraniyespor (Bolu Atatürk)

16.00 Ankaraspor-Altay (Osmanlı)

19.00 Bursaspor-Royal Hastanesi Bandırmaspor (Bursa Büyükşehir Belediye)

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ercan Çakar